Gala „DZIAŁAJ LOKALNIE” Edycja 2022

Edukacja, przedsiębiorczość, samorząd, media. Na tych czterech segmentach działalności lokalnej skupiła się agenda tegorocznej Gali Programu „Działaj Lokalnie”, realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, za pośrednictwem Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu – Ośrodka Działaj Lokalnie w Powiecie Dębickim – wspólnie z Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa, Tikkurila Polska S.A. Współorganizatorami Gali były Starostwo Powiatu Dębickiego i Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Zespołu Szkół Ekonomicznych, zwanego powszechnie Ekonomikiem, w dniu 27 września 2022 r.

 Cztery wspomniane wyżej segmenty działalności lokalnej – edukacja, przedsiębiorczość, samorząd, media – bez większej przesady można uznać za cztery filary, na których opiera się konstrukcja lokalnego życia społecznego. Na sprawie edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa branżowego, skupił się w swej prelekcji Krzysztof Górecki, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Temat przedsiębiorczości i bieżących wyzwań stojących przed biznesem lokalnym i nie tylko, podjął Zbigniew Nosal, Prezes Dębickiego Klubu Biznesu.

Lokalny samorząd, jego relacje ze sferą edukacji i sferą przedsiębiorczości, w świetle aktualnych, wielowymiarowych wyzwań, był tematem wystąpienia Piotra Chęćka, Starosty Powiatu Dębickiego.

Sprawie rynku medialnego w Powiecie Dębickim, na szerokim tle przemian zachodzących w regionie w ciągu ostatnich 30 lat, przyjrzał się w swej prelekcji Ryszard Pajura, Wydawca „Obserwatora Lokalnego”.

Podjęto tematy ważkie, uniwersalne dla społeczności lokalnych, skłaniające do refleksji i działań na rzecz budowania dobra wspólnego i podnoszenia poziomu kapitału społecznego w regionie, czynników przyświecających idei Programu „Działaj Lokalnie”. Dobre relacje i współpraca między takimi sferami życia lokalnego jak edukacja, przedsiębiorczość, samorząd i media są fundamentem, na którym warto nie tylko budować, ale i go rozbudowywać.

W proces budowania i rozbudowywania kapitału społecznego w regionie wpisują się projekty „Działaj Lokalnie” realizowane w Powiecie Dębickim. Certyfikatami Lokalnego Partnera Programu „Działaj Lokalnie” uhonorowano: Gminę i Miasto Pilzno, Gminę Żyraków, Gminę Jodłowa, firmę Tikkurila Polska S.A.

Słowa uznania trafiły również na ręce Członków Komisji oceniającej wioski projektowe tegorocznej edycji „Działaj Lokalnie” w Powiecie Dębickim.

Punktem kulminacyjnym Gali było wręcznenie Listów Gratulacyjnych zwyciężcom tegorocznej edycji „Działaj Lokalnie” w Powiecie Dębickim. Zwycięzcami tymi są:

Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej 
Projekt: „Ze Sztuką na TY”

Ochotnicza Straż Pożarna w Straszęcinie 
Projekt: „Odnaleźć się w społeczeństwie – nie jesteście sami strażacy są z Wami”

Koło Gospodyń Wiejskich w Strzegocicach 
Projekt: „Stop izolacjo! Witaj integracjo!”

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, w imieniu grupy nieformalnej „Działamy z pasją” 
Projekt: „Żyrakowski Spichlerz Artystyczny”

Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Pilźnie 
Projekt: „Historia i tradycja Sokoła w Pilźnie!”

Stowarzyszenie na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży Wspólna Sprawa w Jodłowej 
Projekt: „Ta miejscowość nie zaginie bo życie w niej płynie”

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Wisowianie” 
Projekt: „Żyjmy normalnie”

Stowarzyszenie o charakterze strzeleckim, kolekcjonerskim i rekonstrukcyjnym SOKÓŁ 
Projekt: „Strzelanie – uczy, bawi, integruje”

Ochotnicza Straż Pożarna w Nagoszynie 
Projekt: „Straż – historia, która łączy pokolenia!”

Hufiec ZHP Ziemi Pilźnieńskiej 
Projekt: „Aktywność pod znakiem słońca” 


Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, 
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu 
i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa, Tikkurila Polska S.A.


Więcej informacji o Programie „Działaj Lokalnie”, w tym edycji 2022, można znaleźć na stronie internetowej Dębickiego Klubu Biznesu: http://www.karierawdebicy.pl/debicki-klub-biznesu/o-klubie. Dodatkowe informacje o „Działaj Lokalnie” również na: http://dzialajlokalnie.pl.

Stosujemy pliki cookies w celach statystycznych i marketingowych. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.