RUSZA NABÓR DO ZAKŁADOWEGO NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA JĘZYKOWEGO - „WELDON KIDS” - POSZUKIWANI SĄ TAKŻE PRACODAWCY DO WSPÓŁPRACY

Firma Weldon Sp. z o.o. rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej „Weldon KIDS – Zakładowe Niepubliczne Przedszkole Językowe”, realizowane w ramach konkursu pt. „Tworzenie ośrodków opieki nad dziećmi w miejscu pracy oraz rozwijanie alternatywnych form opieki nad dziećmi”. Do współpracy poszukiwani są dębiccy pracodawcy, którzy dbając o swoich pracowników, widzą potrzebę organizacji przedszkola zakładowego. 

O całym przedsięwzięciu opowiada Agnieszka Grdeń-Szymaszek, Vice Prezes Weldon Sp. z o.o., a jednocześnie koordynator projektu „Weldon KIDS” – „Nasza inicjatywa polega na współtworzeniu przez uznane przedsiębiorstwa z naszego miasta przyzakładowego przedszkola dla dzieci pracowników. Cała inicjatywa zrodziła się w 2009 roku, w chwili, kiedy wśród pracowników naszej firmy znacznie wzrosła liczba osób posiadających dzieci”. 

Firma rozpoczęła intensywne działania, zmierzające w kierunku zbadania możliwości udzielenia wsparcia młodym rodzicom, jednocześnie dostrzegając szansę w Funduszach Unijnych. W 2009 roku złożony został wniosek, który uzyskał drugie miejsce w ilości otrzymanych punktów oraz pierwsze w ilości otrzymanych środków tj. 3 558 708,53 zł. 

Otrzymane dofinansowanie pokryje wszystkie koszty utrzymania przedszkola przez okres dwóch lat, a Weldon z własnych środków wybuduje nowoczesny budynek przedszkola. Realizacja projektu rozpocznie się 1-go lipca 2010, a rekrutacja na przełomie marca/kwietnia 2010 roku. Zgodnie z projektem do przedszkola będziemy mogli przyjąć 125 dzieci w wieku 2,5 do 5 lat” – komentuje pozyskaną dotację, koordynator projektu „Weldon KIDS” – Agnieszka Grdeń-Szymaszek. 

W tym okresie opieka sprawowana nad dziećmi oraz wszystkie zajęcia będą bezpłatne min. codzienna nauka języka angielskiego prowadzona przez profesjonalnego nauczyciela, jego utrwalanie w trakcie prowadzonych zabaw oraz rytmika z muzyką, zajęcia teatralne, plastyczne, taneczne, konsultacje z pedagogiem, logopedą i pediatrą. Przedszkole będzie dostępne dla dzieci przez 12 miesięcy w roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 20:00 przy ulicy Ratuszowej (obok Urzędu Miasta). 

W związku z powyższym, firma zaprasza dębickich pracodawców w zakresie współpracy przy prowadzeniu przedszkola zakładowego. „Pragniemy zaprosić do współpracy wszystkich pracodawców z powiatu dębickiego, którzy widząc potrzebę funkcjonowania takiego miejsca w Dębicy, zaangażują się w niniejsze przedsięwzięcie, co utwierdzi ich pozycję jako wyjątkowego, dbającego o swoich pracowników pracodawcę. Naszą intencją jest, aby każde przedsiębiorstwo biorące udział w projekcie traktowało je jako placówkę przyzakładową, pełniącą troskliwą opiekę nad dziećmi swoich pracowników” – dodaje Agnieszka Grdeń-Szymaszek, która również podkreśla, jak ważną rolę w tym wszystkim odgrywa dobra chęć i zrozumienie całego przedsięwzięcia – „Szereg naukowych opracowań z tego zakresu oraz doświadczenia wielu przedsiębiorców jednoznacznie potwierdzają korzyści płynące z tego typu inicjatyw min. budowanie pozytywnego klimatu w miejscu pracy, rozwijanie motywacji, chęci współzawodnictwa oraz wzrost zaangażowania u pracowników. Nie do przecenienie są kwestie związane z budowaniem pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Zachęcamy zatem do współpracy zainteresowanych pracodawców, którzy tak jak my widzą potrzebę organizacji przedszkola zakładowego. Dysponujemy na dziś 100 wolnymi miejscami w przedszkolu dla dzieci pracowników przedsiębiorców powiatu dębickiego. Jeżeli nasza inicjatywa w jakiś sposób zainteresuje przedsiębiorcę działającego na naszym terenie, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie odwiedzimy daną firmę, opowiemy o szczegółach naszego projektu i przedstawimy propozycję współpracy”. 

Szczegóły o całym przedsięwzięciu oraz dane kontaktowe odnaleźć można na stronie internetowej projektu: www.weldonkids.pl 

Komentarz – Zbigniew Nosal – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu: „Przyzakładowe przedszkole w Dębicy to innowacyjne przedsięwzięcie, warte polecenia. Sam fakt, że prowadzić i nadzorować go będzie przedsiębiorstwo z Dębicy, pozwala stwierdzić, że będzie ono zaspakajać potrzeby lokalnych przedsiębiorców. Dodatkowo dostosowana do tego odpowiednio merytoryka prowadzonych zajęć, a co najważniejsze, godziny otwarcia przedszkola, ewidentnie wskazują, że ta inicjatywa tworzona była z myślą o ludziach pracujących” 

Stosujemy pliki cookies w celach statystycznych i marketingowych. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.