ODBYŁY SIĘ SPOTKANIA INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PROGRAMU „DZIAŁAJ LOKALNIE” EDYCJA 2019

W dniach 14-16 maja 2019 r., w Jednostkach Samorządu Terytorialnego na terenie powiatu dębickiego, odbyły się spotkania informacyjne dotyczące kolejnej edycji programu „Działaj Lokalnie”. We wtorek 14. maja spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta i Gminy Pilzno, w Sali Urzędu Stanu Cywilnego (Rynek 6); rozpoczęło się o godz. 16:00. W środę 15. maja miejscem spotkania, które rozpoczęło się o godz. 15:30, było Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej (Wola Żyrakowska 73) w Gminie Żyraków. Również o godz. 15:30 wystartowało spotkanie w czwartek 16. maja, zorganizowane w sali sesyjnej Urzędu Gminy Dębica (ul. Stefana Batorego 13). Celem spotkań było zaprezentowanie założeń, idei i wartości programu „Działaj Lokalnie”, które w imieniu „Działaj Lokalnie” i Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu (DKB) przejrzyście przedstawił i omówił Paweł Ochab. Nie zabrakło przy tym miejsca na ożywione dyskusje i wymianę myśli na temat programu, zwłaszcza jego tegorocznej edycji. 

Program „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnymi Partnerami, prowadzony jest w powiecie dębickim od 2010 r. i ma za sobą już ponad 130 zrealizowanych inicjatyw. Ośrodkiem Działaj Lokalnie (ODL) w powiecie dębickim jest Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, kierowane przez Zbigniewa Nosala, Prezesa DKB. Tegorocznymi Partnerami „Działaj Lokalnie” w powiecie dębickim są Jednostki Samorządu Terytorialnego: Gmina Dębica, Miasto i Gmina Pilzno, Gmina Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. 

Dzięki programowi „Działaj Lokalnie” możliwe jest pozyskanie dotacji w wysokości do 6 000 zł na realizację inicjatyw i działań, które angażują lokalną społeczność wokół określonego celu i dobra wspólnego. Liczy się dobry i ciekawy pomysł, który przełoży się na zaangażowanie i aktywizację społeczności, podnosząc poziom lokalnego kapitału społecznego.


Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Jednostkami Samorządu Terytorialnego: gminą Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmami: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.


Stosujemy pliki cookies w celach statystycznych i marketingowych. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.