WSPARCIE DLA OSÓB BEZROBOTNYCH - RUSZYŁA REKRUTACJA DO PROJEKTU „KOBIETY AKTYWNE NA PODKARPACKIM RYNKU PRACY”

Projekt „Kobiety aktywne na podkarpackim rynku pracy” adresowany jest do kobiet, pozostających bez pracy, w wieku powyżej 29 lat, mieszkających lub uczących się na Podkarpaciu, którym zależy na znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia. – Szczególnie zapraszamy panie z niepełnosprawnościami i matki posiadające min. trójkę dzieci. Co ważne, stypendium szkoleniowe nie ma wpływu na wysokość świadczenia 500+ – zachęca do udziału w projekcie Lidia Dyndor z biura projektu.  

Wsparcie w projekcie 

Uczestniczki projektu otrzymają kompleksowe wsparcie w poprawie sytuacji zawodowej – są dla nich przewidziane spotkania z doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy i grupowe poradnictwo zawodowe. Przede wszystkim jednak każda z 70 pań weźmie udział w stażu zawodowym, trwającym śr. 6 m-cy (1 353,00 zł netto/m-c), a te, potrzebujące uzupełnienia kwalifikacji mogą liczyć na certyfikowane szkolenia (przewidziane stypendium szkoleniowe 5,08/h zł netto). Dodatkowo każda kobieta odbywająca staż poza miejsce zamieszkania otrzyma zwrot kosztów dojazdu, a mamy posiadające dzieci w wieku do 7l. – zwrot kosztów opieki nad dziećmi (przedszkole/opiekunka).  

Zapraszamy również pracodawców 

Projekt „Kobiety aktywne na podkarpackim rynku pracy” skierowany jest również do pracodawców – firm, instytucji, organizacji pozarządowych, zainteresowanych zorganizowaniem miejsca stażu dla jego uczestników. Daje im możliwość pozyskania wartościowych pracowników bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.  

Co zyskuje pracodawca?  

Nie ponosi kosztów związanych z wypłatą wynagrodzenia przez cały okres trwania stażu śr. 6 m-cy, ma wpływ na wybór stażysty i możliwość przygotowania go do pracy na konkretnym stanowisku poprzez skierowanie na szkolenie zawodowe, finansowane w ramach projektu. Dodatkowo przewidziana jest także refundacja kosztów dla opiekuna stażysty w miejscu pracy (300 brutto/m-c). Co ważne, staż może zostać zorganizowany u pracodawcy, który nie zalega z obowiązkowymi płatnościami do ZUS i US. Preferowani będą ci, którzy zadeklarują możliwość zatrudnienia po stażu na min. pół etatu przez min. 3 miesiące (lub zlecenie na 3 miesiące z wynagrodzeniem nie niższym, niż najniższa krajowa). 

Biuro projektu zaprasza 

Szczegółowych informacji o projekcie można szukać na stronie: kobiety.multiregion.pl, lub na profilu na Facebooku. Pracownicy Fundacji MuliRegion zapraszają także do biura, mieszczącego się w Dębicy, przy ul. Krótkiej 4 (centrum miasta), gdzie można złożyć dokumenty rekrutacyjne, a także do kontaktu telefonicznego: 794-666-337 i mailowego: kobiety@multiregion.pl. Dla osób mających problem z poruszaniem się uruchomiono punkt rekrutacyjny przy ul. Kościuszki 73, aby umówić się na spotkanie wystarczy zadzwonić.  

Projekt realizowany jest przez Fundację MuliRegion z Dębicy w partnerstwie z Fundacją Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. 

Źródło: Fundacja Multiregion

Stosujemy pliki cookies w celach statystycznych i marketingowych. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.